SILESIA Merida bike marathon

19. 5. 2008

To na co jsme se celý půlrok poctivě (někdo víc, Bučo míň) připravovali, je úspěšně za námi. Přes obavy z počasí, z průjezdností trasy i z vlastních schopností vše dopadlo nad očekávání.

Počasí se na poslední chvíli umoudřilo a přes předpověď deště a větru se Silesie odjela ve slunečném počasí.


Z vlastních zkušeností z projížděk trati pár dní před termínem závodu, jsme věděli, že je na trase několik doslova neprůjezdných míst. Musíme před pořadateli hluboce smeknout jakým způsobem trať doslova vyčistili a upravili.


Staří na dlouhou, mladí na krátkou!

Tímto pravidlem jsme se přihlásili na Silesii. Oba "staříci" střídavě projevovali obavy ze své nerozvážnosti a hlavně je zajímalo kdy se končí na občerstvovačkách. Výsledkem však překvapili nejen sebe. Drtič 6.13 hod a Jenda 6.34 hod na 90 km trati jsou časy, které budí uznání a respekt.


Na 55 km proběhlo vše podle očekávání. Giros povzbuzen výborným výkonem na Šele neponechal nic náhodě a přes problémy s nachlazením si dojel pro 154 místo celkově. Svůj výkon komentoval slovy "mi to jelo, viš". Bučo byť si sliboval víc, zajel na minutu stejný (čili nicmoc) čas jako loni. Dojel ve stejném čase jako náš zahraniční host z Itálie Ricardo Caldi, který byl startem na Silesii doslova nadšen.fotky >>>


© Design & text: bučo