Bike week - Lago di Garda

Začalo období příprav a zjišťování informací o tomto pro bikery bájném místě. 

Z původně dvou navrhovaných termínů (květen, září) jsme se rozhodli pro ten pozdější.

Nejdůležitějším zdrojem informací byl samozřejmě internet a hlavně stránky českých bikerů, kteří na Gardě byli a podělili se prostřednictvím svých stránek o své zkušenosti. Proto i Bardolino BT chce touto cestou se nejen podělit o své nezapomenutelné zážitky, ale předat i nabité zkušenosti a poznatky všem, kteří se na Gardu chystají poprvé, popřípadě tam již byli, ale navštívili jiná místa než my.

Vyrážíme

Garda-2007 banner web

Je pátek a konečně nastal ten okamžik, na který jsme se dlouho těšili. Kola a bágly jsme naskládali do Tranzitu a vyrážíme na cestu do Mekky všech bikerů. Čeká nás 1050 km z Opavy přes Vídeň, Salzburg, Innsbruck a Brenner na Lago di Garda, největší italské jezero s délkou cca 55km,  které  v nejširším místě měří přes 17 km.

Monte Baldo I.

Vstáváme o půl sedmé ráno, kdy už je velmi příjemných 18°C. Takže snídáme na terase, a protože je zcela jasno, tak se rozhodujeme pro výjezd lanovkou na Monte Baldo. Jelikož chceme stihnout výjezd v 8.45, tak již přesně v osm vyrážíme na kolech podél jezera do Malcesine. Cesta nám trvá přesně půl hodiny.

Pokus o Monte Velo

Probouzíme se do slunečného rána a předpověď slibuje další krásný den s teplotami přes 20 stupňů. Je rozhodnuto - dnes je jede na Monte Velo!

Výšlap na Tremalzo

Jelikož se pořád obáváme, že toto nádherné počasí nám přece nemůže vydržet po celý týden, tak dnešní den vybíráme jako den „D“, kdy si vyšlápneme na kultovní Tremalzo.

Monte Baldo II.

Na dnešní den jsme si naplánovali již druhý výjezd lanovkou na Monte Baldo s cílem absolvovat jižní variantu cesty dolů.

Monte Velo

Dnešní ráno je poznamenáno pro nás smutným momentem, kdy nám Jenda „Felini“ oznamuje, že jej nateklé koleno definitivně odsoudilo k tomu, že po zbytek týdne, už na kolo nesedne.  Takže na Monte Velo vyrážíme jen ve třech.

Limone sul Garda

Dnešní den již pojímáme jako pohodový poznávací výlet. Jenda „Felini“ nám totiž opět oznamuje, že ani dnes mu koleno nedovolí nasednout na bike a že opět zůstane v roli statisty. Nikam tedy nespěcháme a po bohaté snídani na terase, kdy znovu a znovu obdivujeme nádherné počasí, vyrážíme autem do Limone sul Garda.

Odjíždíme

Ráno po snídani, nás čeká balení a dlouhá cesta domů. Všichni v koutku srdce doufáme, že na Lago di Garda nejsme naposledy.


© Design & text: bučo