Rychlebské stezky aneb příprava starých na Životské

Giros, Beton, Majkl s Pitbulem vyrazili v sobotu 3. 8. na Rychlebské stezky. Počasí jim vyšlo a vrátili se nadšení se spoustou dojmů, které pro vás sepsal Giros a společně s Majklem se podělili o zachycení zážitku na fotografie. 


Ahoj bikeová rodino,

Když jsem se v pondělí přihlásil na závod v Bystřici pod Hostýnem, netušil jsem, jaký mě nakonec bude v sobotu čekat sportovní zážitek. Poté, co jsem oslovil Majkla, jestli se nechce přidat a jet na závod také, odpověděl mi, „A nechceš jet raději Rychlebské stezky“? Jelikož jsem tam ještě nebyl, lákala mě zvědavost a vyzkoušet jsem je chtěl, má odpověď nebyla těžká… Přidali se k nám ještě další dva zvědavci, a tak jsme v sobotu v 7 hodin ráno naložili své „poklady“ na střechu mého vozu, a ve složení Betonek, Giros, Pitbul a Majkl, vyrazili vstříc nevšednímu zážitku.

A musím říct, že jsme ani jeden nelitovali a vraceli se nadšení. 

Do místa jsme dorazili před devátou, vybalili věci a vyrazili na základnu. Na rozdýchání a rozjetí jsme si dali nejlehčí okruh, tedy trail podél Černého potoka. Poté jsme se občerstvili v místním pohostinství a vyrazili do okruhu druhého. Vystoupali jsme trailem Dr. Wiessnera, což je opravdu bikeový zážitek, kdy úzký trailík, střídá kamenitý výjezd, přejezdy přes dřevěné lávky, prostě….paráda. poté jsme pokračovali po černé Wales (tady jsme si chvilku své oře nesli) a dále po červené směr Superflow trail. Vážení, pro tohle, pro takové zážitky se jezdí bike.

Neskutečné.. parádní sjezdík, povrch šotolina a drobné kamení, klopené zatáčky, skoky, výjezdy, padáčky, nelze popsat. Dokončili jsme okruh, sjeli opět na základnu, občerstvili se a vystartovali do okruhu třetího. Stoupání na horu stejné a opět kochání se neskutečně krásným výjezdem. Potom jsme pokračovali po zelené trailem Tajemný, Mramorový a Sjezdy. Tento trailík je zase úplně jiný, než předchozí. V první půli opravdu hodně, hodně kamenitý, a když říkám kameny, tak to byly opravdu kameny…na můj vkus trošku až moc, ale sjet se s občasným „obkročákem na Kačenku“ dal. Ve druhé půlce sjezdu velké kameny vystřídaly menší a kořeny stromu, opravdu technický sjezd. Tady musím říct, že pro tento trail se opravdu pevný rám moc nehodí…tady jsme s Betonkem lehce záviděli klukům na fullech. Po dojezdu jsem dole opravdu cítil v rukách, že ani má devětadvacítka pro tento sjezdík není „úplně ideální“. Po dojezdu za odměnu dobrý obídek v místním pohostinství, sprcha na základně a nalodění pro zpáteční cestu.

Výsledek dne, najetých 54 km, nastoupáno 1150 výškových ale to vůbec není podstatné. Důležité je to, že jsme všichni čtyři naprosto nadšení, spokojení, bylo to skvělé a určitě jsme tam nebyli naposledy. Tohle je totiž opravdový bike, tohle je svezení uprostřed přírody se vším, co k tomu patří.

Všem lidem, co se o Rychlebské stezky musím poděkovat, odvedli a odvádějí skvělou práci. Trasy mají parádně vymyšleny, upraveny a označeny, své si tady najdou všichni opravdoví bikeři a mohou si vybrat trasu podle toho, na co se cítí.

Giros


© Design & text: bučo